polonezcup.com

Portal żeglarski

Jak zdobyć licencję żeglarską?

Autor postu Arek82 · 09-10-22
Patent żeglarski

Mimo że nadciąga do nas wyjątkowo mroźna zima, to jednak w dalszym ciągu pamiętajmy, że sezon letni jest znacznie bliżej, niż może się nam wydawać. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w okresie letnim mamy o wiele więcej możliwości i prawdopodobnie także o wiele więcej zapału i energii. Jeśli więc kochamy zbiorniki wodne i wypoczynek w ich okolicy, warto zainteresować się uprawnieniem jakim jest patent żeglarski. Może to sprawić, że latem będziemy mogli skorzystać z jeszcze większej ilości atrakcji, niż nam się to wydaje. Dlaczego więc warto zainwestować w patent żeglarski?

Czy warto inwestować w patent żeglarski?

Patent żeglarski to nic innego jak uprawnienia do korzystania z jachtu o odpowiednich rozmiarach wskazanych w danym patencie. Tak naprawdę, jeśli kochamy wypoczynek nad wodą, a także kochamy całkiem nowe doświadczenia, wówczas warto w taki patent żeglarski zainwestować. Dzięki niemu każdego lata będziemy mogli wybrać się w niezapomnianą podróż jachtem, a także zabrać ze sobą bliskich. Patent żeglarski daje nam ogromne możliwości, więc inwestycja może być dla nas wyjątkowo opłacalna.

patent zeglarski zdobycie

Jak uzyskać patent żeglarski?

Patent żeglarski w naszym kraju może posiadać jedynie osoba, która jest pełnoletnia, a dodatkowo posiada ona wcześniej uzyskany patent sternika morskiego. Dodatkową koniecznością jest odbycie co najmniej sześciu rejsów po wodach morskich, które łącznie powinny wynosić 1200 godzin. Oczywiście konieczne jest także odbycie kursów i zdobycie odpowiednich certyfikatów. Zdobycie patentu żeglarskiego to również wydatek, jednak z pewnością jest on warty swojej ceny.

Uprawnienia i obowiązki posiadacza patentu żeglarskiego

Posiadacze patentu żeglarskiego mogą cieszyć się przede wszystkim możliwością żeglugi na otwartych wodach. Muszą on jednak pamiętać o tym, że jacht, którym będą się po tych wodach poruszać, musi mieć odpowiednie parametry, które jasno zostały określone w patencie. Dodatkowo istnieje konieczność respektowania reguł żeglugi morskiej.

polonezcup.com